O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Zielona Szkoła w Górach Świętokrzyskich

Cena od: 330 zł

    

I dzień

Przejazd do Bałtowa, zwiedzanie Parku Jurajskiego w Bałtowie. (Bałtowski Park Jurajski położony jest na "Źródlanej Wyspie" otoczony pięknymi wzgórzami  i lasami. Główną atrakcję stanowią rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej modele dinozaurów naturalnej wielkości (ok. 40 figur). W trakcie pobytu    w Bałtowie zwiedzimy  ZOO, Safari. Następnie pojedziemy do Krzemionek Opatowskich zwiedzić Kopalnię Krzemienia Pasiastego. Wieczorem spotkanie ze świętokrzyskimi zbójem i czarownicami – którzy przybliżą nam tradycję i legendy związane z regionem świętokrzyskim.

 

II dzień

Spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na wycieczkę. Zwiedzanie Świętokrzyskiego Zespołu Klasztornego: kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim.  Następnie pojedziemy do Kielc na cd. zwiedzania z przewodnikiem.

Tetrapod - sensacyjne odkrycie tetrapoda. Zobaczymy tropy pierwszego kręgowca, który wyszedł  z morza spod Kielc.                                                                                                     

Samsonów - to miejscowość położona na terenie Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Możemy tu podziwiać wybudowany w 1598 r. pierwszy wielki piec hutniczy

Dąb Bartek - najstarsze polskie drzewo, 1200 lat. Pod jego koroną wypoczywali Władysław Jagiełło, Jan III Sobieski.
 

 

Cena obejmuje: Przejazd autokarem, opłaty parkingowe, nocleg,  wyżywienie /śniadanie, obiadokolacja, suchy prowiant/, usługę przewodnika, opiekę pilota, bilety do zwiedzanych obiektów,   ubezpieczenie NNW.

 

    

    

    

Aktualne
promocje