O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Zielona Szkoła Szlakiem Piastowskim

Cena od: 430 zł

    

Szlak Piastowski – na jego trasie znajdziemy miejscowości powiązane z Początkami Państwa Polskiego. Ślady człowieka na tych terenach sięgają aż paleolitu. Szlak przebiega pośród malowniczych wzgórz i jezior polodowcowych, biegnie przez północno-wschodnią Wielkopolskę oraz zachodnią część Kujaw.

 

Wyjazd do Biskupina, po drodze zatrzymamy się w Kruszwicy, Kruszwica - miasto leżące nad największym jeziorem pojezierza Gnieźnieńskiego, nad jeziorem Gopło. Stoi tam 32 metrowa wieża, pozostałość zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Wieża ta nazywana jest mysią wieżą, od legendy o księciu Popielu, tam też odbędziemy rejs statkiem po Jeziorze Gopło. Następnie pojedziemy do Biskupina. Biskupin - najbardziej znany rezerwat archeologiczny z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej. Zostały odkryte w 1933r., na podstawie wykopalisk odtworzono część osady. Do wyboru będzie jedna lekcja muzealna (lepienie naczyń, wyrób paciorków, tkanie i przędzenie, życie codzienne mieszkańców Biskupina i inne).

Wyjazd do Gniezna – zwiedzanie z przewodnikiem zaczniemy od Katedry i Drzwi Gnieźnieńskich. Odwiedzimy również Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej + lekcja do wyboru. Następnie pojedziemy na Wyspę Ostrów Lednicki - nazywana również Wyspą Władców, był to główny ośrodek Państwa Polan i dawna rezydencja Mieszka I. Już sześć tysięcy lat temu wyspa była zamieszkana, a w drugiej połowie X wieku stał na niej potężny gród obronny.

 Przejazd do Poznania. Szkolna wycieczka po Poznaniu może być prawdziwą przygodą! Przepis jest prosty: duża garść wiedzy, szczypta humoru i odrobina konkursowej rywalizacji. Gra miejska, warsztaty i quizy   z nagrodami.  Przekonaj się sam! Dodatkową atrakcją będą certyfikaty „Poznańskiej Pyry”, które z przyjemnością wręczymy wszystkim uczestnikom wycieczki. Z mrocznych dziejów historii – początki państwa Polskiego na Ostrowie Tumskim. Ostrów Tumski w Poznaniu to miejsce historycznych wydarzeń w historii Polski i wiele już o nim wiadomo. Jednak pomimo licznych wykopalisk, wyspa ta kryje jeszcze wiele mrocznych tajemnic. W tym scenariuszu uczniowie wcielają się w rolę archeologów-poszukiwaczy, którzy za pomocą fragmentów kronik, relacji świadków, dawnej prasy i legend odnajdują ważne miejsca i rozwiązują zagadki Ostrowa Tumskiego. Odnajdują legendarne kamienie, szukają grobu królewskiego czy położenia nieistniejących mostów. Gra toczy się w rywalizujących drużynach – liczą się nie tylko szybkie nogi, ale również spryt, logiczne myślenie i wprawne oko. Cd. zwiedzania Poznania z przewodnikiem: Stary Rynek, Fara.  

 

Cena obejmuje: Przejazd autokarem, opłaty parkingowe, nocleg, wyżywienie /obiad, śniadanie, suchy prowiant/, usługę przewodnika i pilota, bilety do zwiedzanych obiektów,  ubezpieczenie NNW.                              

 

    

    

    

Aktualne
promocje