O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Wybrana lekcja w Pałacu

Cena od: 45 zł

    

Akademia Pana Kleksa w Nieborowie - Przedszkola + Klasy I – III

Poprzez zabawę zapoznamy dzieci z fabułą bajki Jana Brzechwy. Będziemy wspólnie rysować, śpiewać, oglądać fragmenty filmu. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych lekcjach, które różnią się od tradycyjnych zajęć w szkole m.in. poznają kleksografię, przędzenie liter oraz nauczą się leczyć chore sprzęty. W 1983 r. Pałac oraz Ogród w Nieborowie stały się plenerem filmowym dla ekranizacji bajki Jana Brzechwy.

 

Śladami Pana Samochodzika - przystanek Nieborów - Przedszkola + Klasy I – III

Zajęcia inspirowane są fragmentem kręconego w Nieborowie ,w 1986 r. filmu pt: „Pan Samochodzik i Niesamowity Dwór”. Uczestnicy zajęć przejdą przez szkolenie detektywistyczne, gdzie każdy z nich dostanie miano „Młodego Detektywa”. Tylko jako młodzi detektywi, mogą pomóc w poszukiwaniu zaginionego skarbu oraz odkryć tajemnicę, która kryje się w baśniowym pałacu.

 

Zabawy pałacowe – Przedszkola + Klasy I – III

Cofniemy się nieco w czasie i przypomnimy dzieciom zabawy minionych epok – ślepą babkę, bule, pliszkę, mączniaka, sekretarza, Trou – Madame, rumel – pikieta oraz mariasz.  Ponadto rozważymy, czy współczesne zabawy dają dzieciom więcej radości i rozrywki. Puścimy także wodze fantazji, zastanowimy się w co będą bawić się dzieci za 50 lub 100 lat?

 

Pałacowe wieści i sekrety – Przedszkola + Klasy I – III

Zwiedzanie Pałacu w strojach książąt i księżniczek. Na wszystkich uczestników czekają również warsztaty z tańca dworskiego .

 

Recepta na zielnikKlasy I – III  i  IV - VI

Przedstawienie różnych sposobów suszenia i preparowania roślin. Nauka oznaczania roślin. Przedstawienie najstarszych zielników świata. Najprostsze sposoby na wykonanie zielnika. Zajęcia podzielone na część teoretyczną  - spacer po francuskim ogrodzie w Nieborowie oraz praktyczną, podczas której uczestnicy pod okiem prowadzących zakładać pierwsze własne zielniki. (lekcja odbywa się maj, czerwiec)

 

Gorączka złota Klasy IV-VI

Piękno złota, jego blask, kolor i niezwykłe właściwości od wieków wzbudzały pożądanie. Poszukamy najprawdziwszego złota w komnatach Pałacu nieborowskiego rozmawiając o tym, do czego i w jaki sposób było wykorzystywane. Zapoznamy się też z różnorodnymi technikami pozłotnictwa. Następnie, samodzielnie pozłocimy piękny fragment płaskorzeźby czy obrazek, które uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać ze sobą!

 

Zabytki- zbytki  Klasy IV-VI

Lekcja, która stanie się prawdziwą zabawą z historią! W ramach zajęć proponujemy wspólne zwiedzanie Pałacu,a później grę w kalambury, która pozwoli utrwalić najistotniejsze wiadomości o zabytkach nieborowskich.

 

 

 

Ceny wycieczek skalkulowane są z terenu  Sochaczewa.

    

    

    

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk

OBÓZ MŁODZIEŻOWY w HISZPANII