O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Wycieczka nad Adriatyk

Cena od: 1750zl

 

 

 

Termin wczasów:  28.04 – 6.05.2018r. bez przejazdów nocnych

 

Neum, Trogir, Mostar, Medziugorie,  Plitvickie Jeziora + kąpiele i plażowanie

 

Bośnia i Hercegowina to państwo w południowo-wschodniej Europie, położone w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Powstało ono po rozpadzie Jugosławii i obecnie podzielone jest na dwie historyczne części, położoną na północy i zajmującą, prawie dwie trzecie powierzchni kraju Bośnię oraz znajdującą się w południowej części Hercegowinę. Bośnia  i Hercegowina to kraj wybitnie górzysty. Większość jego terytorium zajmują Góry Dynarskie, których najwyższym szczytem jest Maglić (2386 metrów n.p.m.). Kraj ten posiada także wąski, niespełna 17 kilometrowy pas dostępu do Morza Adriatyckiego (rozdziela on na dwie części Chorwację). Jedynym większym kurortem nadmorskim jest Neum, gdzie na turystów czekają  malownicze piaszczyste plaże.   

Neum jest znaną miejscowością turystyczną w południowej części Dalmacji    i jako jedyne miasto w Bośni i Hercegowinie posiada dostęp do morza.  Łagodny śródziemnomorski klimat, bajkowe pejzaże, inspirujące egzotyczne widoki. Podobnie jak chorwackie, nadmorskie miejscowości, Neum wkomponowane jest w malowniczy, górzysty krajobraz. Każdego dnia jego mieszkańców wita spokojna zatoka. To jedno z miejsc, gdzie występuje największa ilość słonecznych dni w roku. Na wąskich uliczkach, nawet  w najbardziej upalne dni, można poczuć orzeźwiający powiew Adriatyku. W samym Neum znajduje się wiele niedrogich sklepów (strefa wolnocłowa), uroczych tawern i barów, w których serwuje się doskonałą bałkańską kuchnię. Neum słynie z czystych kamienisto - żwirkowych plaży, przy których znajdują się zarówno wielkie luksusowe hotele, prywatne apartamenty jak i rodzinne pensjonaty.   

Hotel Sunce**                                                                                                                                                          Usytuowany na klifie zapewni przyjemny wypoczynek w otoczeniu niesamowitych widoków na lazurowe wody Adriatyku. Hotel  położony jest w centrum popularnej nadmorskiej miejscowości Neum. Obiekt oferuje zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach  z telewizorem z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz balkonem z widokiem na morze lub okoliczne parki. Na terenie całego budynku można bezpłatnie korzystać        z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Pokoje Standard - dwuosobowe (możliwość dostawki) z łazienką (WC, wanna lub prysznic, suszarka do włosów); wykładzina podłogowa. Wyposażenie: klimatyzacja centralnie starowana, telefon, telewizja satelitarna, balkon z widokiem na morze lub park. Hotel Sunce zlokalizowany jest w odległości zaledwie kilku metrów od plaży i zapewnia Gościom leżaki oraz parasole. W barze Aperitiv można delektować się orzeźwiającymi napojami, a do pizzerii i cukierni można wstąpić na przekąski. 

Program wycieczki:

 

 

1 dzień 28.04.2018r. /sobota/ Wyjazd do Chorwacji, przejazd przez Czechy, Węgry lub Austrię, Słowenię.          Nocleg  i obiadokolacja w okolicy Zagrzebia.

 

2 dzień 29.04.2018r. /niedziela/ Po śniadaniu wyjazd do Trogiru. Zwiedzanie Trogiru, zwiedzanie miasta, m.in. Katedra św. Wawrzyńca, ratusz  z XIV w., spacer uroczą nadmorską promenadą obsadzoną palmami. Przyjazd do hotelu Sunce w Neum /BiH/ na obiadokolację i nocleg.

 

3 dzień 30.04.2018r. /poniedziałek/ Śniadanie, całodniowy pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy, możliwość kąpieli w ciepłych wodach Morza Adriatyckiego  i leżakowania na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

 

4 dzień 1.05.2018r. /wtorek/ – Wycieczka do Mostaru i Medziugorie.

 

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Mostaru i Medziugorie.

 

Mostar 70 km - zwiedzanie Mostaru z przewodnikiem na trasie: słynny Most Turecki z XVI wieku odbudowany po ostatniej wojnie, ostrzelany kościół Franciszkański, meczet Mehmed-Paszy, bazaru    w   sylu orientalnym. 

 

 

 

 

Medziugorie 60 km - wycieczka do miejsca Objawienia Maryjnego.

 

Medziugorie to miejscowość znajdująca się na terenie Bośni   i Hercegowiny, która jest celem wielu pielgrzymek – głównie ze względu na to, iż prawdopodobnie w 1981 roku doszło tam do kliku objawień Matki Bożej. Choć informacja ta do dziś nie została ani odrzucona, ani potwierdzona przez kościół, na całym świecie organizuje się pielgrzymki do Medziugorie.

Obiadokolacja i nocleg.

 

 

5 dzień 2.05.2018r. /środa/

Śniadanie, całodniowy pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy, możliwość kąpieli   w ciepłych wodach Morza Adriatyckiego  i leżakowania na plaży lub dla chętnych fakultatywny  rejs po Adriatyku - podróż panoramiczna po neumskiej  i malostońskiej zatoce. Podczas rejsu domowe wino i inne napoje,  w ciągu dnia lunch rybny oraz możliwość plażowania na jednej z wysp – 30 euro/osoba. Obiadokolacja i nocleg.

 

 

6 dzień 3.05.2018r. /czwartek/  

 

Śniadanie, całodniowy pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy, możliwość kąpieli w ciepłych wodach Morza Adriatyckiego. Obiadokolacja i nocleg.

 

7 dzień 4.05.2018r. /piątek/ Śniadanie, całodniowy pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy, możliwość kąpieli                  w ciepłych wodach Morza Adriatyckiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

8 dzień 5.05.2018r. /sobota/ Wycieczka na Plitvickie Jeziora

 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitvickich, bajkowej krainy jezior   i wodospadów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na długości około 8 km znajduje się 16 położonych tarasowo, turkusowych jezior połączonych ze sobą 72 wodospadami. W Parku spędzimy około 4 godzin,a zwiedzanie realizowane będzie stateczkiem turystycznym i pieszo. Następnie przejazd na nocleg i obiadokolację do hotelu w okolicach Zagrzebia.

 

 

9 dzień   6.05.2018r. /niedziela/

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do miejsca zamieszkania ok. 24.00.  Po drodze możliwość zjedzenia obiadu we własnym zakresie.

 

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 - Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video. 

   Opłaty przejazdowe + parkingi.

 - Zakwaterowanie: 8 noclegów /2 tranzytowe  i 6 noclegów w Neum  z wyżywieniem x 2/, pokoje 2,3  osobowe z łazienkami.

 - Realizacja programu  wg. oferty

 - Pilot + lokalni przewodnicy

 - Ubezpieczenie KL  10000 euro i NNW 20000zł.

 

Informacje dodatkowe: dokumenty potrzebne w podróży – ważny: paszport lub dowód osobisty

 

Dodatkowo płatne dla chętnych:

 

1. Fish picnic – 30 euro/os.

2. Wycieczka do Dubrownika – 15 euro /minimum grupa 30 osób/

 

Wycieczka do Dubrovnika

Dubrownik 60 km - Wycieczka autokarowa ze zwiedzaniem starego miasta Dubrownika w towarzystwie przewodnika.
 

DUBROVNIK jest jednym z najpiękniejszych miast śródziemnomorskich, skarbnicą historii i sztuki otoczoną ochroną UNESCO. Na szczególną uwagę zasługują stare mury otaczające stare miasto, główny deptak (Stradun), Pałac Rektorów, Kościół św. Błażeja, katedrę, trzy duże wieże, Pałac Spoza, ratusz miejski, Kolumnę Orlanda oraz najstarszą aptekę  w Europie.

 

 

 

Autokar

Hotel Sunce w Neum

 

 

 

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk

OBÓZ MŁODZIEŻOWY w HISZPANII