O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Bożonarodzeniowe jarmarki w Bratysławie i Wiedniu.

Cena od: 330zł

 

 

 

Bożonarodzeniowe jarmarki w Bratysławie i Wiedniu.

 

I dzień

Bratysława urzeka swoją architekturą. Stare zabytkowe kamieniczki przeplatają się z nowoczesnymi budynkami, detale architektury barokowej konkurują  z nowoczesnymi rzeźbami, a restauracje  w zabytkowych piwniczkach przyciągają swoim niepowtarzalnym urokiem. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym jak co roku można kupić pamiątki regionalne, posmakować tradycyjnych potraw kuchni słowackiej. Cała Bratysława jest oświetlona tysiącem kolorowych lampek, które wieczorem dodają uroku  i wprowadzają świąteczny nastrój.

 

Po południu zwiedzanie Bratysławy z przewodnikiem - deptak przy Dunaju, Parlament, Zamek Królewski, katedra św. Marcina, Brama Michalska, Ratusz, Pałac Prymasowski, Plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, Pałac Palfich, kościół Franciszkański i Jezuitów. Po obiadokolacji wyjazd na wieczorny  spacer po starówce -  pobyt na Jarmarku Świątecznym.

 

II dzień

Adwent w Wiedniu to niebywale romantyczny czas. Wiedeń przed każdymi świętami Bożego Narodzenia przemienia się w krainę przepięknych światełek, drewnianych chatek, cudownej muzyki i lokalnych świątecznych przysmaków.  Dzieciaki szaleją na bajkowych karuzelach lub przepięknych lodowiskach.  Podczas tradycyjnego Wiedeńskiego Czaru Adwentowego (Wiener Adventzauber) plac Rathausplatz zamienia się w lśniącą bajkową krainę. Na około 150 stoiskach można kupić prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe,słodycze i rękodzieło. Drzewa otaczającego go parku ratuszowego są pełne świątecznych dekoracji i toną  w morzu światełek.   

 

Po śniadaniu wyjazd do Wiednia. Zwiedzanie Wiednia zaczniemy od panoramicznego przejazdu staromiejskim bulwarem  Ringstrasse, gdzie zobaczymy takie perełki jak: Opera, muzea, Parlament, Teatr nadworny, Ratusz, Uniwersytet, Park Miejski  (z pomnikiem Johanna Straussa). Następnie spacer po starówce: m.in. plac Hoher Markt z secesyjnym zegarem, przepiękne ulice Graben, Kohlmarkt, Kärtnerstrasse, katedra św. Szczepana oraz Hofburg - dawna zimowa rezydencja Habsburgów, dzielnica muzeów, Górny i Dolny Belweder oraz jego ogród w stylu francuskim. W trakcie zwiedzania  – odpoczynek przy tradycyjnym torciku wiedeńskim. Po zwiedzaniu i odpoczynku  udamy się na jeden z najładniejszych jarmarków Wiener Adventzauber na placu Rathausplatz, gdzie będzie można podziwiać przystrojone ulice, poczuć zapach pieczonych pierników oraz kupić pamiątki świąteczne.  Około  godz. 21.00  pożegnanie  z przedświątecznym  Wiedniem i przejazd do Polski.  Przyjazd do Wyszogrodu ok. 6 rano.

 

Świadczenia zawarte w cenie: transport  komfortowym autokarem wyposażonym m.in. w klimatyzację, barek, video/DVD, realizacja programu wycieczki zgodnie z ofertą, opieka  pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

Informacje dodatkowe: wszystkich uczestników wycieczki obowiązują ważne dokumenty tożsamości: dowód osobisty, dowód tymczasowy lub paszport.

 

Koszt wycieczki   na  42 - 49  osób  +  4 osoby opieki   -  390zł./os.

Koszt wycieczki   na  50 - 54  osób  +  4 osoby opieki   -  360zł./os.

Koszt wycieczki   na  55 - 61  osób  +  4 osoby opieki   -  330zł./os.

 

Autokar

 

 

 

 

 

 

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk

OBÓZ MŁODZIEŻOWY w HISZPANII