O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Wycieczka do Drezna na Jarmark Bożonarodzeniowy

Cena od: 190zł

 

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie. Tu odbywa się Striezelmarkt - najstarszy Bożonarodzeniowy jarmark w Niemczech, którego tradycja sięga XV wieku. Jarmark jest jednym z najpiękniejszych wydarzeń w roku. Niepowtarzalny nastrój tworzą festyny i parady, największa na świecie świąteczna 14 metrowa piramida, na której kondygnacjach poruszają się figurki związane ze świętami i historią regionu, jodłowe choinki oraz stoiska             z tradycyjnymi wyrobami rzemieślniczymi: zabawkami z drewna, malowanymi tkaninami i łużyckimi wyrobami garncarskimi, ozdobami choinkowymi oraz słynnymi ciasteczkami z Pulsnitz i oczywiście drezdeńskim Christstollen - tradycyjnym ciastem z bakaliami. Tutaj święty Mikołaj czuje się jak  u siebie w domu!

 

Wyjazd do Drezna ok. godz. 3.00, przyjazd do Drezna ok. 12.00.

Wyjazd z Drezna o godz. 20.00, przyjazd do miejsca zamieszkania 5.00.

 

Program wycieczki

Przejazd do Drezna. Zwiedzanie z przewodnikiem  pięknie przystrojonego świątecznie miasta:  m.in. Tarasy Brühla zwane Balkonem Europy ze wspaniałą panoramą na zakole Łaby, Plac Teatralny wraz                           z  najsłynniejszą   budowlą  Drezna – Operą Tempera, Kościół Nadworny, Kościół Mariacki - Frauenkirche,  Stary Rynek z ratuszem, sukiennicami  i kościołem Św. Krzyża. Zespół pałacowy Zwinger perła rokoka, wzorowany na francuskim Wersalu, jest zaliczany do najsłynniejszych budowli w Europie. Zwiedzanie Galerii Dawnych Mistrzów uznawanej za jedną z najcenniejszych galerii malarstwa w Europie (zawiera dzieła niemal wszystkich najbardziej znanych europejskich malarzy), a także ogromnych zbiorów słynnej porcelany miśnieńskiej oraz Salonu Matematyczno-Fizycznego. Przejście  kamiennym  mostem  na  Nowe Miasto położone po drugiej stronie Łaby, pomnik  konny  słynnego  Augusta  Mocnego przedstawionego  jako  „Złotego Jeźdźca”. Wieczorem odwiedzimy jeden z najstarszych  jarmarków adwentowych Striezelmarkt, gdzie oprócz ozdób i smakołyków świątecznych można w pełni zasmakować atmosfery przedświątecznej w postaci pierniczków czy koncertu kolęd. O godz. 20.00  pożegnanie   z przedświątecznym Dreznem i przejazd do Polski.  

Świadczenia zawarte w cenie: transport  komfortowym autokarem wyposażonym m.in. w klimatyzację, barek, video/DVD, realizacja programu wycieczki zgodnie z ofertą, opieka  pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

Dodatkowo płatne wejście do Zespołu Pałacowego Zwinger dla osób od 17 roku życia -   8 euro                         Informacje dodatkowe: wszystkich uczestników wycieczki obowiązują ważne dokumenty tożsamości: dowód osobisty, dowód tymczasowy lub paszport.

Koszt wycieczki skalkulowany na 42 - 51  osób  +  4 osoby opieki   -  190zł./os.

Koszt wycieczki skalkulowany na 55 - 61  osób  +  4 osoby opieki   -  180zł./os.

 

Terminy wyjazdów: 2 grudnia, 9 grudnia, 16 grudnia 2016r. /piątek/                                      

                                    lub inny wybrany dzień tygodnia na życzenie.

Autokar

 

 

 

 

 

 

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk

OBÓZ MŁODZIEŻOWY w HISZPANII