O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Litwa 3 dni

Cena od: 580zł

Kowno, Troki, Wilno

Zwiedzimy miejsca historyczne i szczególnego kultu religijnego, zabytki z różnych wieków i wiele innych ciekawych kulturalno-patriotycznych pamiątek.
Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Wilna, miasta Ostrej Bramy i św. Kazimierza, który był bezgranicznie oddany Matce Miłosierdzia. Uklęknąwszy przy relikwiach jedynego świętego na Litwie, rozważmy jego żywot        i przykład pozostawiony przez królewicza. Przejdźmy śladami św. siostry Faustyny Kowalskiej, Bożej sekretarki, wsłuchajmy się w słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego przy pierwszym obrazie – „Jezu, ufam Tobie”...
Na Litwie czekają na Państwa piękne zabytki, tchnienie dawnych wieków i miejsca zaznaczone obecnością samego Boga...

 

I dzień

Przejazd do KOWNA,  gdzie zobaczymy Starówkę Kowieńską (Ratusz, kościół i klasztor Jezuitów, Archikatedrę św. Piotra i Pawła). Przejazd do TROK - miejscowości wtopionej  w połyskujące błękitem jeziora, pachnące lasy sosnowe i zielone doliny. Msza św. w  kościele WNMP w Trokach z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej (Ocznej). Jest to drugi obraz pod względem znaczenia po obrazie Ostrobramskim. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

II i III dzień

Po śniadaniu zwiedzanie WILNA - Aten Północy. Msza święta w Ostrej Bramie – czas na modlitwę.  Zwiedzenie Ostrej Bramy (tam był po raz pierwszy wystawiony obraz Miłosierdzia namalowany w Wilnie w 1934r.). Kaplica MB Ostrobramskiej - miejsce odwiecznych pielgrzymek, Cerkiew św. Ducha - miejsce prawosławnych pielgrzymek do grobu 3 Męczenników uznanych za świętych (jedna z najpiękniejszych cerkwi w Wilnie) Klasztor OO. Bazylianów, - „Cela Konrada”- tu był więziony A. Mickiewicz wraz z innymi filomatami, Kościół św. Kazimierza- patrona Litwy. Plac Ratuszowy, Kamienica Joanny Mackiewiczowej (siostry Karoliny Kowalskiej - kowieńska miłość A. Mickiewicza), ostatnie miejsce pobytu w Wilnie A. Mickiewicza. Kamienica, gdzie w 1830-1835 r. mieszkał  J. I. Kraszewski, Kamienica, gdzie mieszkał Juliusz Słowacki, Kościół św. Michała, gdzie proboszczem był ks. Sopożko, Pomnik A. Mickiewicza i kościół św. Anny, Muzeum im.  A. Mickiewicza, Katedra Wileńska - matka kościołów litewskich, z kaplicą z relikwiami św. Kazimierza. Słynny cmentarz Rossa, gdzie spoczywa serce Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wielu wybitnych Polaków (ojciec Juliusza Słowackiego, poeta doby romantyzmu Władysław Syrokomla, historyk Joachim Lelewel i wiele innych osób).  Kościół św. Piotra i Pawła  „perła baroku” wyraz głębokiej wiary i najgłębszej tęsknoty za „Pokojem Bożym”. Zwiedzanie domku, gdzie mieszkała siostra Faustyna Kowalska, podziwianie panoramy ze Wzgórza Trzech Krzyży, Pałac Prezydencki i plac Daukantasa, gdzie odbył się sąd filomatów, Uniwersytet Wileński, gdzie studiował A. Mickiewicz, kościół św. Jana, spacer dziedzińcami uniwersyteckimi, zwiedzanie kościoła uniwersyteckiego, kościół św. Ducha, gdzie znajduje się oryginał obrazu – „Jezu ufam Tobie” namalowany na zlecenie siostry Karoliny Kowalskiej. O godzinie 14.00 wyjazd do Polski, zakończenie pielgrzymki późnym wieczorem.

Auokarem

Hotel 2 lub 3* w centrum Wilna.

Pielgrzymka realizowana na zamówienie.

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk