O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Zakopane 4 dni

Cena od: .

 

KRAKÓW – ŁAGIEWNIKI – WIELICZKA – ZAKOPANE – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA   - WADOWICE

 

 

 

Program wycieczki:

 

I dzień

Przejazd do Krakowa, spotkanie z przewodnikiem i spacer na trasie: Kościół Mariacki – Rynek – Franciszkańska. Na zakończenie pobytu w Krakowie odwiedzimy Katedrę na Wawelu i zejdziemy do krypt, aby oddać honor tragicznie zmarłej parze prezydenckiej.  Następnie pojedziemy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Sanktuarium jest żywym pomnikiem wdzięczności Bogu bogatemu w miłosierdzie za pontyfikat Jana Pawła II.
Ojciec Święty Jan Paweł II podpisał 31 marca 2005 roku list przeznaczony do odczytania w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium w Łagiewnikach. W liście tym napisał: "Cieszę się, że w tę niedzielę rozpocznie się w Sanktuarium wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Nic tak, jak eucharystyczna obecność Pana, nie uobecnia dzieła miłosierdzia, jakie dokonało się przez Krzyż i Zmartwychwstanie". Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach było konsekrowane przez Jana Pawła II  w 2002 roku.  Nocleg i obiadokolacja w Krakowie.

II dzień

 

Po śniadaniu wyjazd do Wieliczki. Zwiedzimy jedyną w Europie działającą nieprzerwanie od XIII wieku Kopalnię Soli Kamiennej  w Wieliczce. Po południu przyjazd do Murzasichle na obiadokolację i nocleg.

 

III dzień

 

Po śniadaniu, wyjazd do Zakopanego. Zwiedzanie Zakopanego zaczniemy od Kościółka na Jaszczurówce, skocznie narciarskie, sławny cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wystawione przez górali w podzięce za cudowne uratowanie Jana Pawła II podczas próby zamachu w 1981 r. Spacer po Zakopanem, obiadokolacja i nocleg.

 

IV dzień

Po śniadaniu udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Sanktuarium – jedno   z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Karol Wojtyła przybywał tu już od najmłodszych lat by modlić się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Wszystkie wypowiedzi papieża o Kalwarii przenika osobista głęboka wiara i świadectwo umiłowania tego miejsca.  Dwukrotnie odwiedził je także jako papież. Kalwaria Zebrzydowska jako zespół architektoniczno-krajobrazowy i pielgrzymkowy została jako jedyna na świecie kalwarią, a jest ich w całej Europie ponad tysiąc, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie pojedziemy do Wadowic, gdzie  w małym  mieście Wadowice pragniemy pokazać  dom, w którym przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Zobaczymy Bazylikę Ofiarowania NMP, kościół w którym został ochrzczony, w którym przyjął Pierwszą Komunię Świętą, do którego wstępował na codzienną modlitwę w drodze do szkoły.

Na samym rynku w 1999 r. we wzruszającym przemówieniu papież wspominał rodzinne miasto:

„W tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło”.

Po zwiedzaniu czas wolny na najsłynniejsze wadowickie ciastko – kremówkę. Jest tak dobra,  że sam Jan Paweł II wspominał jej smak podczas odwiedzin rodzinnego miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Leszna około  godziny 21.00.

 

 

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie w pokojach z łazienkami
  • Wyżywienie 2 posiłki; obiadokolacja i  śniadanie
  • Ubezpieczenie  NNW 3000 PLN
  • Opiekę  pilota i przewodników
  • Przejazd autokarem turystycznym  

 

Szczegóły cen udzielamy w biurze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualne
promocje