O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Góry Świętokrzyskie 2 dni

Cena od: 340zł.

 

 „ZACZARUJ  SIĘ  W  ŚWIĘTOKRZYSKIM”

 

 

I dzień

Dąb Bartek - najstarsze polskie drzewo, 1200 lat. Pod jego koroną wypoczywali Władysław Jagiełło, Jan III Sobieski.

Samsonów - to miejscowość położona na terenie Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Możemy tu podziwiać wybudowany w 1598 r. pierwszy wielki piec hutniczy

Rezerwat przyrody Kadzielnia - najpiękniejszy były kamieniołom w Polsce. Malownicza Skałka Geologów, dominująca nad miastem. Roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie.

Katedra pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.  W środku koronowany obraz Matki Bożej Łaskawej z 1600 roku, słynący z cudów. Renesansowy nagrobek Elżbiety  z Krzyckich Zebrzydowskiej. Największym skarbem jest Tablica Miar z końca XVIII wieku, wyprzedzająca o 100 lat urząd miar z Sevres.                 

Rynek kielecki - zwany też "kielecką starówką" znajduje się w ścisłym centrum Kielc, a jego istnienie datuje się od drugiej połowy XII wieku.

Po przyjeździe do Ośrodka obiad /ok. 17.00/  i przygotowanie do Bankietu /19.00/.

 

II dzień

Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem Świętokrzyskiego Parku NarodowegoŚwięty Krzyż Sanktuarium świętokrzyskie jest najstarszym sanktuarium w Polsce. Założone    w 1006 roku przez Bolesława Chrobrego. Znane jest z przechowywanych relikwii krzyża świętego, sprowadzonych tutaj wraz z zakonem benedyktynów w XIII wieku. Możemy zwiedzić kościół Św. Trójcy z relikwiami i cennymi obrazami Franciszka Smuglewicza, krypty w których spoczywa największy pogromca Kozaków – Jeremi Wiśniowiecki oraz wejdziemy na platformę widokową z unikatową atrakcją przyrodniczą – gołoborzem – największym gołoborzem w Górach Świętokrzyskich.  Przyjazd do Leszna w godzinach popołudniowych.

 

Cena obejmuje: Nocleg, wyżywienie x 2, bankiet, usługę przewodnika i pilota, ubezpieczenie NNW.

 

* Na Państwa życzenie, istnieje możliwość modyfikacji programu wycieczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualne
promocje