O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Śladami św. Jana Pawła II - 3 dni

Cena od: 380zł.

Kraków - Łagiewniki - Zakopane - Ludźmierz - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice

Oferowana przez nas pielgrzymka z pewnością pozwoli na chwilę zadumy, wyciszenia się oraz zastanowienia nad własnym życiem. Zatrzymamy się w miejscach, które zawsze miały ogromny wpływ na postać wielkiego Polaka, naszego ukochanego świętego  Jana Pawła II. Są to miejsca, które każdy odwiedzić powinien.

 

 

1 dzień:  Kraków – Łagiewniki - Zakopane


Kraków -  Tu, na tej ziemi się urodziłem. Tutaj, w Krakowie, spędziłem większość lat mojego życia (...) Tutaj też doznałem łaski powołania kapłańskiego (...). Tutaj też, w Katedrze Wawelskiej, otrzymałem konsekrację biskupią”.

Po mszy św. porannej w naszej Świątyni pojedziemy do Krakowa. Pielgrzymując  po Krakowie, zobaczymy najważniejsze miejsca związane z Janem Pawłem II. Pokażemy  gdzie studiował polonistykę zanim zdecydował się poświęcić swoje życie Bogu, gdzie uczył się jako kleryk  i pracował jako ksiądz i biskup, odwiedzimy Dom w którym mieszkał i miejsce, w którym pracował jako robotnik podczas II wojny światowej. Zobaczymy także kościoły, z którymi był związany jako ksiądz, biskup i wreszcie papież: Bazylikę św. Floriana, Bazylikę Mariacką, Collegium Maius i Collegium Novum UJ, Pałac Biskupów Krakowskich, Bazylikę św. Franciszka z Asyżu OO. Na zakończenie pobytu w Krakowie odwiedzimy Katedrę na Wawelu i zejdziemy do krypt, aby oddać honor tragicznie zmarłej parze prezydenckiej. 

 

Następnie pojedziemy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Sanktuarium jest żywym pomnikiem wdzięczności Bogu bogatemu w miłosierdzie za pontyfikat Jana Pawła II.
Ojciec Święty Jan Paweł II podpisał 31 marca 2005 roku list przeznaczony do odczytania w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium w Łagiewnikach. W liście tym napisał: "Cieszę się, że w tę niedzielę rozpocznie się w Sanktuarium wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Nic tak, jak eucharystyczna obecność Pana, nie uobecnia dzieła miłosierdzia, jakie dokonało się przez Krzyż i Zmartwychwstanie". Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach było konsekrowane przez Jana Pawła II  w 2002 roku.  W drodze do Zakopanego  obejrzymy film związany z życiem Jana Pawła II i jego historycznymi pielgrzymkami do Polski. Nocleg i obiadokolacja w Murzasichle.

 

2 dzień:  Zakopane – Ludźmierz  –  Zakopane                                                                      

Po śniadaniu zwiedzimy dwa ważne Sanktuaria Maryjne związane z osobą Jana Pawła II. Zaczniemy naszą pielgrzymkę od Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej "Gaździny Podhala" to duchowe centrum regionu, miejsce pielgrzymek i corocznych, wielkich uroczystości Maryjnych. W Sanktuarium znajduje się cudowna figura Matki Bożej Ludźmierskiej koronowana w 1963 r. przez kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecności przyszłego papieża, wtedy biskupa – Karola Wojtyły.  Z miejscem tym związane jest wiele pięknych historii np. "maryjne przepowiednie" dotyczące późniejszego papiestwa Karola Wojtyły. Zwiedzając Sanktuarium przespacerujemy się również przez Maryjny Ogród Różańcowy.  Msza św. Po południu pojedziemy do Zakopanego, gdzie zwiedzimy najstarszy drewniany kościółek na Jaszczurówce, sławny cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach wystawione przez górali w podzięce za cudowne uratowanie Jana Pawła II podczas próby zamachu w 1981 r. Spacer po Zakopanem, obiadokolacja    i nocleg.

 

3 dzień: Zakopane  - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice 

Po śniadaniu udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej na mszę św. oraz by zobaczyć tamtejsze Sanktuarium – jedno   z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Karol Wojtyła przybywał tu już od najmłodszych lat by modlić się przed cudownym obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Wszystkie wypowiedzi papieża o Kalwarii przenika osobista głęboka wiara i świadectwo umiłowania tego miejsca.  Dwukrotnie odwiedził je także jako papież. Kalwaria Zebrzydowska jako zespół architektoniczno-krajobrazowy i pielgrzymkowy została jako jedyna na świecie kalwarią, a jest ich w całej Europie ponad tysiąc, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie pojedziemy do Wadowic, gdzie  w małym  mieście Wadowice pragniemy pokazać  dom, w którym przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Zobaczymy tutaj ośrodek kultury, w którym zobaczyć można (przeniesione     z remontowanego muzeum), rodzinne pamiątki, rzeczy osobiste, a także fotografie dokumentujące całe życie błogosławionego. Zobaczymy Bazylikę Ofiarowania NMP kościół w którym został ochrzczony, w którym przyjął Pierwszą Komunię Świętą, do którego wstępował na codzienną modlitwę w drodze do szkoły.

Na samym rynku w 1999 r. we wzruszającym przemówieniu papież wspominał rodzinne miasto:

„W tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło”.

Po zwiedzaniu zaprosimy wiernych na najsłynniejsze wadowickie ciastko – kremówkę. Jest tak dobra,                  że sam Jan Paweł II wspominał jej smak (smak dzieciństwa?) podczas odwiedzin rodzinnego miasta.  Po słodkiej uczcie udamy się w drogę powrotną do Sochaczewa. W drodze powrotnej do Sochaczewa obejrzymy film włoskiego reżysera Giacomo Battiato z 2005  „Karol. Człowiek, który został papieżem” oraz odmówimy wspólną modlitwę w intencji Błogosławionego Jana Pawła II. Przyjazd około godziny 20.00.

 

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie w pensjonacie w okolicy Zakopanego  w pokojach 2/3/4 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie 2 posiłki; obiadokolacja i  śniadanie
  • Ubezpieczenie  NNW 3000 PLN
  • Opiekę  kapłana  i przewodników lokalnych
  • Przejazd autokarem 
  • Pakiet pielgrzyma

 

Cena nie zawiera:

  • Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk

OBÓZ MŁODZIEŻOWY w HISZPANII