O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Sanktuaria Europy - 9 dni

Cena od: 1700zł.

La Salette, Lourdes, Spiazzi, Mariazell, Kahlenberg

Zapraszamy na spotkanie z Matką Bożą, która objawiała się od 11 lutego do 16 lipca 1858 roku przynosząc światu wezwanie do modlitwy i pokuty. Bernadeta Soubirous powiedziała  o tym miejscu: - „To było moje niebo". Dziś, miliony ludzi przybywa na to miejsce, aby się modlić, oczyścić serca, dotknąć skały, umyć twarz, napić się wody ze źródła, zapalić świecę. Czyńmy to świadomi, że weszliśmy w trzecie tysiąclecie. Bądźmy Jej apostołami. Chcemy więc prosić Maryję, by rozpaliła w nas „pochodnię wiary, byśmy umieli nieść ją przez trzecie tysiąclecie. Ona, jak mówił Papież do Polaków w Rzymie, jest „doskonałym wzorem wiary, która nie zna lęków   i kompromisów".

 

Nie obiecuję Wam szczęścia w tym, lecz w innym świecie”

                                                          Maryja do Bernadety

 

1 dzień   Polska – Strasbourg /Francja/           

Wyjazd autokaru we wczesnych godzinach rannych. Przejazd na nocleg do Strasbourga. Kolacja we własnym zakresie.

 

2 dzień    Strasbourg – La Salette

Po śniadaniu przejazd przez górskie okolice do La Salette  jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych Europy położonego urokliwie we francuskich Alpach Izerskich, miejsce to zasłynęło w świecie z objawień Matki Boskiej, która ukazała się 19września 1846 r. dwojgu pastuszkom. Zwiedzanie tutejszego Sanktuarium Płaczącej Pani Pojednawczymi Grzeszników, podziwianie panoramy wysokich szczytów alpejskich, wieczorne nabożeństwo w Bazylice oraz uczestnictwo w procesji  z lampionami, obiadokolacja, nocleg w Hotelu Pielgrzyma   w La Salette.

 

3 dzień   La Salette - Avignon

śniadanie, dalszy pobyt w La Salette – nawiedzenie Kalwarii Saletyńskiej, na której to górze objawiła się Matka Boska. Msza św. po mszy zwiedzanie centrum pielgrzymkowego z polskim ojcem Saletynem - opiekunem sanktuarium.

Następnie przejazd do Avignon – miasta położonego urokliwie u stóp wapiennego wzgórza, nad którym góruje potężny Zamek Papieski, zwiedzanie największych zabytków miasta, które w roku 1309 stało się rezydencją papieży, m.in. Katedra Notre Dame, piękny Park Roches Des Doms, Wieża Zegarowa, Pałac Papieski, Ratusz Miejski. Wizyta na słynnym Moście w Avignon, który stał się inspiracją dla wielu wierszy oraz piosenek. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Avignon.

 

4 dzień   Avignon – Carcassonne – Lourdes

śniadanie, przejazd do Carcassonne – średniowiecznego miasteczka, którego dobrze zachowane zabytkowe fortyfikacje ściągają corocznie ok. trzy miliony turystów, spacer po starym mieście, w czasie którego będziemy mogli poczuć się jak w epoce średniowiecza.

Następnie przejazd do Lourdes – leżącego u stóp Pirenejów największego sanktuarium Francji (na zdjęciu poniżej), będącego zarazem największym sanktuarium maryjnym w Europie, a drugim (po Guadelupe) sanktuarium na świecie, w miejscu tym 11 lutego 1858 r. ubogiej dziewczynce imieniem Bernadeta po raz pierwszy ukazała się Matka Boża. Miasto utrzymuje od 1990 roku stosunki partnerskie z Częstochową. Znajduje się w nim Sanktuarium Pięknej Pani Niepokalanie Poczętej. Zwiedzanie centrum pielgrzymkowego, uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym oraz wieczornej Procesji Maryjnej ze świecami, obiadokolacja oraz nocleg w hotelu w Lourdes.

 

5 dzień  Lourdes

Po śniadaniu zwiedzać będziemy Sanktuarium Marii Panny. Zatrzymamy się w grocie, w której Matka Boża powiedziała do Bernadety: "Chcę, aby przychodzono tutaj". W Bazylice Różańcowej zobaczymy 15 kaplic,  w których na mozaikach przedstawiono tajemnice różańca. W Górnej Bazylice Niepokalanego Poczęcia na witrażach poznamy historię objawień. Następnie zobaczymy podziemną Bazylikę Piusa X oraz kościół Św. Bernadety. Podążając śladami Bernadety zaprosimy Państwa do poznania historii jej życia. Odwiedzimy młyn jej dzieciństwa – de Boly, dawne więzienie, ponownie Grotę Objawień i źródło,  z którego bije uzdrawiająca woda. Wieczorem będziemy uczestniczyli w nabożeństwie na Esplanadzie i w procesji ze świecami.

 

6 dzień   Lourdes San Remo /Włochy/

Msza św. w Lourdes.  Po śniadaniu wyjazd do San Remo na obiadokolację i nocleg.

 

7 dzień   San Remo  -  Spiazzi

Po śniadaniu wyjazd do  miejscowości Spiazzi położonej malowniczo w Północnych Włoszech nad Jeziorem Garda – zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego Madonna della Corona (na zdjęciu po lewej), które zbudowane zostało tak, jak gdyby było przyklejone do skał monumentalnych gór, przejście zapierającym dech w piersiach wąwozem, który łączy dzisiejszą niewielką wioskę z sanktuarium. Msza św. w Sanktuarium. Obiadokolacja, nocleg.

 

 

8 dzień   Spiazzi – Mariazell

Po śniadaniu wyjazd do austriackiego miasteczka Mariazell, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez pielgrzymów miejsc w Europie Środkowej. Jest to jedno  z największych Sanktuariów Maryjnych w Europie, które ponad 850 lat temu założyli Ojcowie Benedyktyni. W skład kompleksu wchodzi bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Ołtarzem Łaski z figurką Madonny wyrzeźbioną z lipowego drewna. Czczona figurka Maryi zwana Gnadenbild (Wizerunek Łaski) znajduje się dokładnie tam, gdzie mnich z benedyktyńskiego opactwa Magnus zbudował swoją pierwszą kapliczkę. Miejsce to odwiedzili następcy św. Piotra: Jan Paweł II (1983) i Benedykt XVI (2007). Msza św. w Sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg.

 

9 dzień   Mariazell Kahlenberg – Polska

Po śniadaniu przejazd do Wiednia, objazd Ringiem: Opera, Muzeum Historii Sztuki, Plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz, Uniwersytet i Kościół Wotywny, następnie przejazd przez dzielnicę Grinzing - dawną wioskę winiarzy, na Kahlenberg - wzgórze z kaplicą Jana III Sobieskiego z kościołem św. Józefa. Sanktuarium na Kahlenbergu z którego rozpościera się rozległa panorama Wiednia, to szczególne miejsce  w świadomości polskiego Narodu. To właśnie miejsce stało się Sanktuarium Jana III Sobieskiego, wybawcy Wiednia i Europy spod groźby nawały tureckiej. Z biegiem czasu kościół i dawna posiadłość klasztoru kamedułów stały się Sanktuarium polskiego patriotyzmu. Msza św. na Kahlenbergu następnie przejazd do Sochaczewa. Przyjazd około północy.

 

Cena pielgrzymki zawiera:

Zakwaterowanie w domach pielgrzyma, w hotelach 2/3*** w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami oraz w Domach Pielgrzyma Wyżywienie: 7 obiadokolacji i 8 śniadań kontynentalnych                                                                   

Ubezpieczenie KL (10000 Euro ) i NNW (5000 PLN)                                                                                        

Opiekę duchową Kapłana

Opiekę i realizację programu przez pilota 

Transport nowoczesnym autokarem wyposażonym w rozsuwane fotele, dvd, toaletę, barek, klimatyzację

 

Cena nie zawiera opłat za:

Dodatkowe  napoje do obiadokolacji: kawę, herbatę , soki, itp. Wydatków własnych

Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (opcjonalnie dla chętnych)

 

Biletów wstępu i lokalnych przewodników – 80EUR/os. (płatne w autokarze u pilota)

 

Dodatkowe informacje:

- Podana cena obowiązuje dla grupy min. 45 osób, dla grup mniejszych może ulec zmianie

- Miejsce i godzina wyjazdu grupy do ustalenia z Organizatorem pielgrzymki

- Każdy z uczestników powinien posiadać ważny dokument tożsamości:  paszport  lub dowód osobisty

 

 

 

Autokarem

 

 

 

 

 

 

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk