O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Grecja - 11 dni

Cena od: 1900zł.

Śladami św. Pawła

1 dzień - po Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę przejazd przez Słowację, Węgry, przyjazd do (Serbii),  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzieńpo śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd do miejscowości Agia Triada, położonej nieopodal Salonik, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Kawali (starożytnego Neapolu, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Następnie przejazd na tereny archeologiczne Filippi, nieopodal Kawali, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Powrot do hotelu, kolacja, nocleg.

 

4 dzieńpo śniadaniu przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Łuku Galeriusza oraz objazd miasta i jego najpiękniejszych miejsc. Przejazd do Verii (Berea), miasta pobytu Apostoła Pawła. Przejazd do Meteorów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzieńpo śniadaniu zwiedzanie słynnych klasztorów podniebnych, wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Następnie przejazd do Delf  w górach Parnasu – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfickiej. Zakwaterowanie w hotelu w Delfach, kolacja, nocleg.

 

6 dzień -  po śniadaniu przejazd do Ossios Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na odludnych zboczach masywu Helikon. W godzinach południowych przyjazd do hotelu w Ag. Theodori (okolice Aten), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzieńpo śniadaniu zwiedzanie stolicy Grecji,  w tym Akropol, Plaka dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, Wielka i Mała Metropolia, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzieńpo  śniadaniu  przejazd na  Peloponez. Krótki postój nad Kanałem Korynckim. Prejazd do Epidauros i zwiedzanie pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji,  z zachowanym teatrem o niezwykłej akustyce. Przejazd do Nafplio, perełlki pośród wszystkich miast greckich. Zwiedzanie zabudowań wenecko-tureckich. Kolejnym punktem jest zwiedzanie  Myken,  gdzie  zobaczymy  mury  cyklopie  z  Lwią  Bramą,  groby  szybowe i  Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Następnie przejazd do Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

9 - dzień - po śniadaniu wyjazd w kierunku miejscowości Kamena Vourla po drodze postój przy pomniku Leonidasa w pobliżu wąwozu Termopile. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

10 - dzieńpo śniadaniu przejazd przez Macedonię do Serbii zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja,  nocleg.

 

11 - dzień - po śniadaniu, przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację do Polski. Przyjazd do Polski  w godzinach nocnych.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

Transport komfortowym autokarem wyposażonym m.in. w klimatyzację, barek, WC, video, opłaty przejazdowe + parkingi, zakwaterowanie: 10 noclegów, pokoje 2,3,4 - osobowe  z łazienkami, wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji, realizacja programu pielgrzymki wg. oferty. Pilot, opieka duchowa, ubezpieczenie KL 10000 euro i NNW 5000zł.

 

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i lokalnych przewodników – 90EUR/os. (płatne w autokarze u pilota)
  • napojów do obiadokolacji

 

 

Informacje dodatkowe

  • dokumenty potrzebne w podróży – ważny: paszport, dowód osobisty lub dowód tymczasowy

Autokarem

Hotele 2 i 3*

 

 

 

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk