O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Chorwacja i Medjugorie - 7 dni

Cena od: 1300zł

Jeziora Plitwickie - Medjugorie - Mostar - Dubrownik - Vepric - Trogir - Split - Zagrzeb - Marija Bistrica

1. dzień

Msza św. przed wyjazdem do Chorwacji. Przejazd przez Czechy, Austrię do Chorwacji. Nocleg w okolicy Zagrzebia, obiadokolacja.

2. dzień

Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego - Jeziora Plitwickie  – najpiękniejszego parku narodowego Chorwacji składającego się z systemu malowniczo położonych 16 jezior połączonych ze sobą urokliwymi potokami i wodospadami, przejazd kolejką nad jeziora górne, widokowy spacer wśród jezior, wodospadów i gór jednej z największych atrakcji krajobrazowych Europy, rejs statkiem wycieczkowym po największym z jezior – jeziorze Kozak. Wieczorem przyjazd do hotelu w Medjugorje. Obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień  

Śniadanie, zwiedzanie Medjugorje – jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych, gdzie według relacji sześciu osób w czerwcu 1981 roku objawiła się Matka Boska (na zdjęciu obok Gospa – Matka Boska z Medżugorje), zwiedzanie sanktuarium oraz wejście na słynne Wzgórze Objawień, które oprócz niezwykłej mistycznej atmosfery zapewnia również piękny widok na całą okolicę.

Po południu przejazd do stolicy Hercegowiny – Mostaru, miasta założonego w średniowieczu przez Turków, spacer po uroczej starówce, gdzie wśród wież kościołów katolickich wznoszą się liczne minarety należące do tutejszych meczetów, wizyta na słynnym Starym Moście, czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja, nocleg.

 

4. dzień  

Po śniadaniu przejazd piękną widokową, nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze zapierające dech w piersiach widoki na góry i Adriatyk).  Dubrownik – najpiękniejsze miasto Chorwacji zwane “perłą Adriatyku”, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Pałac Sponza, Pałac Rektorów, Katedra Wniebowzięcia NMP z relikwiami św. Błażeja, Studnia Onufrego, spacer po pięknym nadmorskim molo oraz po największej atrakcji miasta - wysokich średniowiecznych murach  i basztach miejskich, podziwianie pięknej panoramy “miasta czerwonych dachów”. Obiadokolacja, nocleg.

 

5. dzień  

Po śniadaniu wyjazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, które zostało utworzone przez biskupa Juraja Carica w 1908 roku, po jego powrocie z pierwszej narodowej pielgrzymki Chorwatów do Lourdes. Biskup był organizatorem tej pielgrzymki, która odbyła się w 50 rocznicę objawień w Lourdes. Teren sanktuarium obejmuje grotę  z ołtarzem, kaplicę, zakrystię, ołtarz polowy, potok i drogę krzyżową.

 

Następnie udamy się do Trogiru, zwiedzanie miasta, m.in. Katedra  św. Wawrzyńca, ratusz z XIV w., spacer uroczą nadmorską promenadą obsadzoną palmami, przejazd adriatycką drogą krajobrazową do pobliskiego Splitu, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Chorwacji, m.in. historyczna starówka, antyczny pałac cesarza Dioklecjana z III w., brama Porta Aurea, świątynia Jupitera, XV-wieczny ratusz.  Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

6. dzień  

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Zagrzebia, stolicy Chorwacji. Zwiedzanie z przewodnikiem głównych atrakcji miasta. W trakcie spaceru zobaczymy m.in. plac Bana Jelacica,  katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ulubione miejsce mieszkańców Zagrzebia - Kamienną Bramę, plac świętego Marka z budynkami rządowymi, wieżę Lotrscak. Następnie przejazd do hotelu   w okolicach Zagrzebia, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

7. dzień  

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do miejscowości Marija Bistrica  w pobliżu Zagrzebia znajduje się tu najważniejsze w Chorwacji sanktuarium maryjne, które w 1971 roku zostało ogłoszone sanktuarium narodowym. Historia tego niezwykłego miejsca sięga XV wieku. Prawdopodobnie właśnie z tego okresu pochodzi czczona tu do dziś niezwykła figura Czarnej Madonny, wyrzeźbiona przez nieznanego artystę ludowego. Czas na modlitwę. Powrót do kraju (przekroczenie granicy polskiej planowane jest w godzinach nocnych).

 

 

Świadczenia zawarte w cenie:

Transport komfortowym autokarem wyposażonym m.in. w klimatyzację, barek, WC, video, opłaty przejazdowe + parkingi, zakwaterowanie: 6 noclegów, pokoje 2,3,4 - osobowe  z łazienkami, wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, realizacja programu pielgrzymki wg. oferty. Pilot + lokalni przewodnicy + opieka duchowa, ubezpieczenie KL 10000 euro i NNW 5000zł.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu i lokalnych przewodników – 50EUR/os. (płatne w autokarze u pilota)
  • napojów do obiadokolacji

______________________________________________________________________________________

 

Informacje dodatkowe

  • dokumenty potrzebne w podróży – ważny: paszport, dowód osobisty lub dowód tymczasowy

______________________________________________________________________________________

Autokarem

 

 

 

 

 

 

 

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk