O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Sanktuaria Podlasia 2 dni

Cena od: 330zł.

Biała Podlaska, Kodeń, Pratulin, Leśna Podlaska

Biała Podlaska - Jabłeczna - Kodeń - Kostomłoty - Pratulin - Janów Podlaski

Kulturowy i krajobraz Podlasia przez wieki kształtowały żyjące obok siebie chrześcijanie obrządku rzymsko-katolickiego, bizantyjsko-słowiańskiego i prawosławnego oraz żydzi i mahometanie. Polacy, Rusini i Białorusini, Żydzi i Tatarzy. Dlatego jest on wyjątkowy i niepowtarzalny. Oblicze jego tworzą wpisane w miejscową przyrodę materialne wytwory pracy i ducha mieszkańców tych ziem.Są to pielegnowane do dzisiaj zwyczaje i obrzędy, pieśni i stroje, rękodzieło i architektura. Malownicze wiejskie chaty oraz ukryte w zieleni parków dwory i pałace. A przede wszystkim religia i jej materialne przejawy: drewniane cerkwie unickie i kościoły gotyckie, renesansowe i bizantyjskie świątynie murowane oraz liczne przydrożne krzyże i kapliczki.

1 dzień: Warszawa - Biała Podlaska - Jabłeczna - Kodeń

Biała Podlaska:kościół pobizantyjski i kościół św. Anny, Hanna: kościół parafialny - dawna cerkiew unicka, Jabłeczna: klasztor parawosławny św. Onufrego, egiskiego pustelnika z IV w. Jego ikona została według przekazów przyniesiona na miejsce monasteru przez wody Bugu. Kodeń: Sanktuarium MB Kodeńskiej, które słynie z cudownego obrazu Matki Bożej de Guadelupe, który został wykradziony przez Mikołaja Sapiechę z kaplicy papieskiej w Rzymie. Wizerunek Madonny przywędrował do Kodnia w 1631 r.

2 dzień: Kodeń - Kostomłoty - Pratulin - Janów Podlaski - Leśna Podlaska - Warszawa

Kostomłoty: cerkiew neounicka św. Nikity, Pratulin:kościół św. Piotra i św. Pawła - sanktuarium Mczęnników Podlaskich w którym znajdują się relikwie błogosławionych męczenników zamordowanych w 1874 r. w obronie wiary. Janów Podlaski: kościół pokatedralny św. Trójcy. Leśna Podlaska: sanktuarium MB Leśniańskiej słynące z cudownego obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem

Autokarem

-

-

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk

OBÓZ MŁODZIEŻOWY w HISZPANII