O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Roztocze 3 dni

Cena od: 380zł

LUBLIN – MAJDANEK – ZAMOŚĆ - ROZTOCZE - SANDOMIERZ

 

Program Wycieczki:                                        

 

I dzień-  Lublin + Majdanek

Wyjazd do Lublina i Zamościa

 

Wyjazd na wycieczkę  do Lublina. Lublin jest największym polskim miastem na wschód od Wisły. Podczas spaceru po Lublinie zwiedzimy Stare Miasto z imponującą Bramą Krakowską, wzniesioną w XIV stuleciu, ratusz miejski oraz kościół i klasztor dominikanów z XIII stulecia, będący obecnie mieszanką różnych stylów architektonicznych. Jednym  z najważniejszych zabytków Lublina jest katedra wraz  z zakrystią   i skarbcem.

 

 

Następnie zwiedzimy z przewodnikiem Obóz Zagłady w Majdanku. Na częściowo zachowanym terenie byłego obozu koncentracyjnego znajduje się 70 obiektów historycznych z lat 1941-1944 usytuowanych w dawnej części administracyjnej obozu (3 obiekty: biuro oddziału więźniarskiego, dom kierownika tego oddziału, barak nadzorczyń), na obszarze pól więźniarskich (49 obiektów: baraki, wieże  i wartownie, stare krematorium, 2 prace rzeźbiarskie więźniów), w części gospodarczej (17 obiektów: magazyny, warsztaty, barak łaźni  i komór gazowych) oraz nowe krematorium. W 11 barakach urządzone są wystawy. Poza tym na terenie miejsca pamięci znajdują się dwa obiekty pomnikowe wzniesione w 1969 roku w hołdzie więźniom Majdanka – Pomnik Walki i Męczeństwa oraz Mauzoleum według projektu arch. Wiktora Tołkina. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

II dzień-  Zamość + Roztocze

 

            Zamość, nazywany Padwą Północy, powstał jako skończone dzieło jednego artysty. Niegdyś był mozaiką narodowościową i wyznaniową. Dzisiaj panuje tu spokój miasta kresowego. W 1992 r. miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

     W Zamościu polecam obejrzenie: rynku z ratuszem i kamienicami i katedry.

Rynek – kwadrat o wymiarach 100m x 100m otoczony jest wspaniałymi kamienicami z podcieniami. W rynku króluje ratusz, dzięki wyniosłej wieży z zegarem oraz słynnymi wachlarzowymi schodami. Barwy i kształty kamienic starego Zamościa wyrażają renesansowe piękno i harmonię. Największą ozdobą są kamienice ormiańskie. Ich barwne fasady   z niezwykle dekoracyjnymi sztukatorskimi fryzami, ornamentami roślinno – zwierzęcymi i ozdobnymi attykami przywodzą na myśl sztukę orientalną.

          

 

Katedra - jedna ze wspanialszych świątyń renesansowych w Polsce, została wzniesiona  w latach 1586 – 1597 przez B. Moranda jako wotum za sukcesy hetmana Zamoyskiego w wojnach z Moskwą   i mauzoleum rodu Zamoyskich. Katedra składa się z trzech naw, z których środkowa jest wyższa od bocznych. Do tych zaś przylegają kaplice. W przejściu między ołtarzem głównym, a południową nawą boczną mieści się wejście do podziemi, gdzie mieszczą się prochy rodu Zamoyskich (od XVI do XX w.). Przejazd na nocleg i obiadokolację.

 

Przejazd do Roztoczańskiego Parku Narodowego.  

 

            Zwierzyniec powstał w 1589 r. jako wiejska rezydencja Zamoyskich. Wybudowano tutaj dworek myśliwski a w okolicznych lasach utworzono rezerwat zwierzyny łownej. Dzisiaj miasto nazywane Perłą Roztocza, jest letniskiem, ośrodkiem turystyczno – wypoczynkowym i stolicą Roztoczańskiego Parku Narodowego. Warto tutaj zobaczyć kościół na wodzie. Niewielka świątynia    o łamanym dachu i jasnej fasadzie wygląda niezwykle malowniczo na wysepce, gdzie niegdyś Maria Zamoyska urządziła teatr na wodzie.

 

Po zwiedzeniu Zwierzyńca jedziemy do Suśca.

            W przeszłości Susiec był największym ośrodkiem metalurgicznym i szklarskim Ordynacji Zamojskiej. Dzisiaj ta osada to przede wszystkim baza wypadowa na roztoczańskie szlaki.

Idąc z biegiem rzeki Jeleń dochodzimy do Tanwi, która ostro meandruje tworząc serie szumów. Pierwszą o kilku progach spotykamy   w odległości 500 m od Zamczyska. Najbarwniejsza kaskada licząca 24 progi na odcinku 400 m, znajduje się w głębokim zwężeniu doliny pod Rebizantami.

 

Po zwiedzeniu Zamościa, Zwierzyńca, Suśca  udamy się do Krasnobrodu.

            Krasnobród jest to miasteczko położone wśród sosnowo – jodłowych lasów w kotlinie Wieprza. Prawa miejskie otrzymał w 1526 r. staraniem właściciela A. Firleja. Carski ukaz odebrał je miastu za karę za udział w powstaniu styczniowym Krasnobród na powrót stał się miastem w 1995 r.

Do dziś dzieli się na dwie części – Podzamek i Podklasztor.

            W Krasnobrodzie zwiedzimy kościół Dominikanów. Wnętrze kościoła utrzymane jest    w stylu barokowym. W ołtarzu głównym widnieje słynący cudami obraz MB Krasnobrodzkiej. Początkowo istniał tu drewniany kościółek, którym opiekowali się dominikanie. Olbrzymią świątynię barokową ufundowała Marysieńka Sobieska z wdzięczności za uzdrowienie po kuracji
u tutejszych wód. Kościół w Krasnobrodzie stanowi prawdziwe centrum życia religijnego: odbywa się tu 7 odpustów w ciągu roku.

               Zobaczymy także Kaplicę na Wodzie, którą tworzą dwie drewniane kaplice połączone pomostami i przykryte jednym dachem. Źródło, które wypływa pod kaplicą w opinii miejscowej ludności i licznych pielgrzymów uchodzi za uzdrawiające. Obiadokolacja, nocleg.

 

III dzień - „Śladami Ojca Mateusza”

Po śniadaniu przejazd do Sandomierza. W programie  zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem na trasie:  Katedra,  Ucho igielne, dziedziniec zamkowy, Rynek, Stare Miasto, zabytkowe uliczki.

 

 

 

 

 

Cena obejmuje: Przejazd autokarem, opłaty parkingowe, nocleg, wyżywienie zgodne z programem, usługę przewodnika i pilota, bilety do zwiedzanych obiektów,  ubezpieczenie NNW.       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualne
promocje