O firmie Dokumenty Referencje Galeria Kontakt

Nasza oferta

Medjugorie 8 dni

Cena od: 1390zł

 

 

 

Bałkańskie Skarby - pielgrzymka do Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji

 

Program pielgrzymki:

 

1. dzień

Po mszy św. wyjazd do Chorwacji,  przejazd przez Czechy, Austrię. Obiadokolacja i nocleg  k.Zagrzebia.

 

2. dzień

Msza św. polowa przy Gospie od Puta w okolicy Szybenika nad malowniczą rzeką Krka . Śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickienajpiękniejszego parku narodowego Chorwacji składającego się  z systemu malowniczo położonych 16 jezior połączonych ze sobą urokliwymi potokami i wodospadami, przejazd kolejką nad jeziora górne, widokowy spacer wśród jezior, wodospadów  i gór jednej  z największych atrakcji krajobrazowych Europy, rejs statkiem wycieczkowym po największym z jezior – jeziorze Kozak. Wieczorem przyjazd do pensjonatu w Medjugorie. Obiadokolacja, nocleg.

 

3. dzień 

Msza św. w medjugorskiej kaplicy  

 

Śniadanie; spotkanie z Wiesławem – człowiekiem dającym świadectwo uzdrowienia w Medjugorie oraz spotkanie z Patrickiem i Nancy - z byłymi kanadyjskimi multimilionerami którzy pod wpływem Matki Boskiej Medjugorskiej doznali nawrócenia. Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Medjugoriejednego z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych, gdzie według relacji sześciu osób w czerwcu 1981 roku objawiła się Matka Boska, zwiedzanie sanktuarium oraz wejście na słynne Wzgórze Objawień, które  oprócz niezwykłej mistycznej atmosfery zapewnia również piękny widok na całą okolicę. Obiadokolacja, nocleg w Medjugorie.   

(Można zorganizować także spotkanie z młodzieżą ze Wspólnoty Cenacolo  Świadectwa młodzieży z różnego typu uzależnieniami, którzy opowiadają jak poprzez wiarę i pracę uwolnili się z nałogów . Założycielką wspólnoty była siostra Elwira, która rozpoznając w ludziach zniewolonych narkotykami i alkoholem współczesnego Chrystusa poświęciła im całe swoje życie dając pomoc, akceptację i miłość. Stała się dla nich matką, przyjacielem i lekarzem. To w jej domach odnajdywali schronienie i przechodzili ponowny proces wychowania. Uczyli się żyć i radzić sobie z emocjami.)

 

4. dzień 

Msza św. w Sarajewie

 

Śniadanie. Wyjazd do Sarajewa – politycznej stolicy państwa Bośnia i Hercegowina; zwiedzanie miasta  z przewodnikiem.

Ciekawostką jest fakt, że Sarajewo było pierwszym miastem w Europie, które wprowadziło regularnie kursujące linie tramwajowe oraz to , iż było najdłużej  (przez 3,5 roku) oblężoną stolicą w historii nowożytnych wojen. Sarajewo słynie z tolerancji religijnej. Od wieków egzystują tu obok siebie wyznawcy islamu, katolicy i Żydzi. Dzięki temu Sarajewo otrzymało przydomek „Europejskiego Jeruzalem”.

Przejazd do stolicy Hercegowiny – Mostaru, miasta założonego w średniowieczu przez Turków, spacer z przewodnikiem po uroczej starówce, gdzie wśród wież kościołów katolickich wznoszą się liczne minarety należące do tutejszych meczetów, wizyta na słynnym Starym Moście, czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja, nocleg w Medjugorie

 

5. dzień 

Msza św. w Kościele św. Błażeja    

 

Po śniadaniu przejazd magistralą adriatycką do Dubrownika -  miasta położonego nad Morzem Adriatyckim u podnóża Gór Dynarskich w regionie nazywanym Dalmacją. Miejscowość zaliczana do  najpiękniejszych miast Chorwacji nazywana jest “perłą Adriatyku”.

Bernard Show wyrażał swój zachwyt nad tym miastem następującymi słowami: „Kto szuka raju na ziemi, niech jedzie do Dubrownika”.

 

W programie pobytu , zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz około 50 minutowy rejs dookoła starego miasta otoczonego murami obronnymi, oraz wyspy   Lokrum.

Z wyspą związanych jest kilka legend, między innymi jedna z nich opowiada, że u jej brzegów miał się rozbić statek powracającego z krucjaty Ryszarda Lwie Serce. Według innej opowieści benedyktyni, których klasztor znajdował się na wysepce mieli rzucić na Lokrum klątwę. Miało się to stać za przyczyną francuskiego gubernatora, który kazał klasztor zamknąć.

W drodze powrotnej krótki pobyt w wiosce  Tichalina.

W miejscowym kościółku znajduje się piękna figura Matki Bożej. Z przekazu widzących dzieci wynikało, że właśnie ta postać Maryi najbardziej przypominała im ukazującą się Panią i właśnie przy tej figurze zdarzały się przypadki cudownych uzdrowień. Tu też znajduje się figura Pana Jezusa z szeroko otwartymi ramionami.

Spoglądając na święte postacie nasuwała się myśl, że gest otwartych ramion zarówno Matki Bożej jak i Pana Jezusa nie jest przypadkowy. Ten gest zachęca do ufnego wtulenia się w Ich otwarte ramiona, do złożenia w nie wszystkich spraw i intencji,  z którymi przyjeżdża się do tej ziemi. Przychodzi myśl, że to najpierw w ramiona Matki trzeba się wtulić  i zawierzyć całych siebie, a Ona już poprowadzi nas w ramiona Jezusa.  Obiadokolacja, nocleg w Medjugorie.

 

6. dzień 

Msza święta w Medjugorie

 

Śniadanie, całodzienny pobyt rekreacyjny w Gradacu. W drodze powrotnej krótki pobyt nad słynnymi  wodospadami Kravica; jest to kompleks wodospadów położonych na rzece Trebižat , których łączna szerokość wynosi około 100 metrów. Najwyższy  z wodospadów osiąga wysokość 25 metrów.  Obiadokolacja, nocleg w Medjugorie.

 

7. dzień  15.08.2015r. 

Msza święta w Splicie    

                           

Po śniadaniu przejazd do Splitu, zwiedzanie  z przewodnikiem drugiego co do wielkości miasta Chorwacji, m.in. historyczna starówka, antyczny pałac cesarza Dioklecjana z III w., brama Porta Aurea, świątynia Jupitera, XV-wieczny ratusz. (Nazwa Split wywodzi się od greckiego słowa aspalathos i oznacza "pachnące ziele obficie porastające okolicę". Główna atrakcja to słynny pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana. O jego rozmiarach może świadczyć fakt, że w poszczególnych częściach stanęły całkiem pokaźne domy, a korytarze zmieniły się w ulice).

Przejazd do Trogiru, zwiedzanie z przewodnikiem miasta; spacer uroczą nadmorską promenadą obsadzoną palmami. ( Trogir to niewielkie miasto portowe założone w III wieku p.n.e.  Znajduje się w krainie historycznej i geograficznej nazywaną Dalmacją, nad Adriatykiem. Miasto połączone jest zwodzonym mostem  z pobliską wyspą Ciovo;  liczy sobie około 11 tysięcy mieszkańców utrzymujących się głównie z turystyki i obsługi portowej; uchodzi za wzór średniowiecznego układu urbanistycznego. Był to jednym z powodów, dla którego starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego  i Przyrodniczego UNESCO.) Przejazd do miejscowości Vrbovec. Obiadokolacja, nocleg

 

8. dzień

Msza święta w Zagrzebiu

 

Po śniadaniu wyjazd do stolicy Chorwacji – Zagrzebia: zwiedzanie  z przewodnikiem stolicy Chorwacji, miasta o europejskiej architekturze, zupełnie odmiennego od miejscowości na wybrzeżu. Spacer ulicami Zagrzebia przez główny plac – plac bana Jelačiča  z fontanną z XVII w. do Kaptolu – najstarszej części miasta. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny; dalszy przejazd do Polski. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video,  
  • Opłaty przejazdowe autokaru
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów /2 tranzytowe i 5 noclegów w Medjugorie/, pokoje 2, 3, 4 - osobowe  z łazienkami,   
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • Realizacja programu pielgrzymki wg. oferty,
  • Usługa Pilota
  • Ubezpieczenie KL 10000 euro  i NNW 5000zł.
  • Pakiet pielgrzyma

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, parkingów i lokalnych przewodników – 70EUR/os. (płatne w autokarze u pilota),
  • napojów do posiłków

 

Cena pielgrzymki przy grupie 45-49 osób   : 670zł. + 170 euro  

 

UWAGA: Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

 

Informacje dodatkowe

- Dokumenty potrzebne w podróży – ważny: paszport, dowód osobisty lub dowód tymczasowy.

 

Autokar

Pensjonaty i Hotele 2 i 3*

Dowolny

Aktualne
promocje

Wycieczka lotnicza do Londynu

Samolotem z klasą do Wrocławia

Wycieczka nad Adriatyk